orange girl

Zbierajte céčko s fresh Oranginou

Zbierajte céčko s fresh Oranginou

Jeden pomaranč sa zaľúbil raz… do Darinky mandarínky! Spomínate si na známy detský hit z 90. rokov? Na zimu sme si pre vás nachystali fresh novinku v duchu tejto citrusovej love story – veríme, že sa Orangina stane rovnakým hitom aj vo vašom šťavnatom repertoári.

Céčka, sbírá céčka… Náš aktuálny sezónny fresh vyvoláva spomienky na ďalší retro song. Jeho hlavné ingrediencie sú doslova napumpované vitamínom C, ktorý sa vám zíde na podporu imunity najmä v chladnejších dňoch, keď vaše okolie posmrkáva, pokašliava a z každej strany počúvate „niečo na mňa lezie!“. Je aj jedným z najvýznamnejších antioxidantov, ktorý udržiava bunky v kondícii a chráni ich pred voľnými radikálmi. Nadpriemerný obsah „céčka“ je však len jednou z mnohých predností citrusov.

Počuli ste už o limonoidoch? Práve tieto látky spôsobujú, že čerstvá kôra pomarančov, mandarínok či citrónov tak nádherne vonia. Z hľadiska prínosu pre naše zdravie sú však zaujímavejšie ich účinky proti baktériám, vírusom či plesniam. Dokonca sa prejavili ako aktívny pomocník v boji proti rakovine – ich ďalšie benefity sa stále pozorne skúmajú vo vedeckých laboratóriách.

V pomaranči sa nachádza aj zložka s netradičným názvom hesperidín, ktorá spolu so spomínaným vitamínom C chráni srdce, znižuje krvný tlak a riziko cievnej mozgovej príhody, zatočí so zvýšenou hladinou cholesterolu aj so zápalmi.

 

Parťáčka mandarínka tiež do zdravého mixu prispieva cennými látkami, napríklad vitamínom B pre tvorbu červených krviniek a pektínmi pre zdravé cievy. Jedna z teórií o vzniku ich názvu naznačuje, že v starovekej Číne boli mandarínky určené len vyšším vrstvám, mandarínom. Našťastie, dnes už nie sú nedostupnou komoditou pre vyvolených, preto neváhajte a nazbierajte si nejaké to céčko u nás v drink makeri. Keď na silvestrovskej párty či na plese zahrajú „tú vašu“, svižný krok a energia vám prídu vhod!

Aj tento drink si môžete objednať

Tak ako všetky drinky u nás, aj tento si môžete v ďalšom kroku pomenovať podľa seba.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *