hrozno

V hroznovom sirupe je pravda

V hroznovom sirupe je pravda

Biele alebo červené?

Ak si pri tejto otázke práve predstavujete posedenie pri pohári vínka, musíme vás trošku presmerovať. Predsa len, drink maker sa špecializuje na lahodné moky z iného súdka, ktorým tiež ľahko a rýchlo prídete na chuť – a bez vedľajších účinkov! Úrodu z vinohradu sme sa rozhodli využiť na prípravu sirupu Dobrý ročník, takže môžete zažiť „vinobranie“, aj keď bude za oknom padať sneh. Necháte sa zlákať na ochutnávku?

In vino veritas, in aqua sanitas.

Vo víne je pravda, vo vode je zdravie – prvú časť vety pozná azda každý, druhá už je známa menej. Pravdou však zostáva, že meniť sirup a vodu na chutný nápoj plný zdravia nie je žiadny zázrak. Využite to najlepšie z pestrých odtieňov strapcov hrozna!

Červené hrozno je v centre pozornosti už od čias antiky, aj keď, samozrejme, starí Gréci si všímali skôr využitie jeho tekutej verzie pri nespútaných oslavách na počesť boha Dionýza. Sladučké bobule však okrem svojho zábavného potenciálu pomáhajú predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam, takže ich môžeme považovať za ochrancov srdca. Tiež je šetrné aj k vášmu žalúdku, naštartuje trávenie a navyše má antibakteriálne účinky. Kvôli obsahu kyseliny listovej sa dokonca odporúča tehotným ženám, pretože napomáha bunkovému deleniu počas prvého trimestra.

Biele bobule obsahujú oproti červeným menej cukru a je menej horké. Nájdeme v ňom veľké množstvo draslíka a železa, takže ulahodíte svojim červeným krvinkám. Silné antioxidanty robia z bieleho hrozna ideálnu potravinu pri prevencii rakoviny i Alzheimerovej choroby. Bonusom je i obsah vitamínov B1 a K pre zdravé kosti.

To už je pôsobivý rad dôvodov, prečo si dopriať náš hroznový mix, čo poviete? Ani tá zima nebude taká hrozná… Dodajte jej chuť a farbu! 

Aj tento drink si môžete objednať

Tak ako všetky drinky u nás, aj tento si môžete v ďalšom kroku pomenovať podľa seba.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *