EKO-drink maker

Snažíme sa takto zmýšľať všade kde to len ide, bohužiaľ všade to nejde. Dosť je to aj o ľuďoch samozrejme. Takým nosným ukazovateľom v našej firme je určite fľaškovanie. Používame výhradne sklenené fľaše, ku ktorým sme navyše vymysleli projekt refreshni fľašu, o ktorom sa dočítate nižšie. Na tlač etikiet, faktúr, podkladov pre účtovné oddelenie a kuriérsku službu používame výhradne recyklovaný papier. Používame pramenitú vodu zo sklenených fliaš a do sirupov cukor z prírodnej trstiny, ktorý neprechádza rafináciou. Pri výrobe dbáme na správne používanie elektrospotrebičov a vody, inak povedané zbytočne neplytváme. Pokiaľ je to možné a charakter ovocia a zeleniny a taktiež sezóna dovoľujú brať produkty priamo od slovenských farmárov, tak tento spôsob nákupu aplikujeme do praxe čím pomáhame miestnemu rozvoju ale taktiež obchádzame proces -> dodávateľ nákup od farmára -> dodávateľ skladovanie -> dodávateľ predaj nám ako odberateľovi, čím samozrejme šetríme životné prostredie, keďže tovar sa znovu nepreváža, neskladuje a opäť nepreváža.

Nedisponujeme skladovými zásobami, pretože charakter objednávok je natoľko rôznorodý, že by sme museli vlastniť obrovské skladové priestory a aj tak by sme museli viac ako polovicu tovaru vyhodiť pretože by nebol spracovaný. Preto máme nadštandardné dohody s dodávateľmi, ktorí sú nám schopní dodať denne suroviny, ktoré aj naozaj spotrebujeme. Týmto im ďakujeme, že nám pomáhajú aj takýmto spôsobom šetriť životné prostredie.

Takto pristupujeme k ekológii my v drink makeri. Vy nám však môžete pomôcť túto prax ešte o čosi vylepšiť. Najjednoduchšia pomoc je, že u nás zaplatíte platobnou kartou prípadne bankovým prevodom a nie dobierkou. My pri takýchto platbách vytlačíme o tri papiere menej na jednu objednávku ako pri platbe na dobierku, keď si to spočítate povedzme ročne, tak je to veľmi slušná úspora voči našim lesom. Navyše nepracujete vy ani kuriér s hotovosťou, čo tiež svojim spôsobom prispieva ekológii. Ďalším spôsobom ako sa u nás zapojiť do ekologického procesu je projekt refreshni fľašu. V skratke ide o to, že fľaše v ktorých dostávate svoje drinky pošlete znovu k nám a my ich opätovne využijeme. Tento počin je plne dobrovoľný a fľaše nie sú zálohované. Ide skôr o to pomôcť ekosystému. Keď sa rozhodnete nezapojiť do projektu refreshni fľašu, tak prosíme aspoň fľašu skúste využiť, ideálne využívať. Keď už to inak nejde, vhoďte ju do odpadovej nádoby určenej na sklo. Ďakujeme.

Postup pri odosielaní fliaš s uzávermi smerom k nám: ak ste sa rozhodli zapojiť, tak nám fľaše s uzávermi (pokiaľ možno umyté) prosíme pošlite na nižšie uvedenú adresu, ideálne kuriérom ak to inak nepôjde tak poštou. Fľaše s uzávermi nám nevozte osobne, pretože ide iba o korešpondenčnú adresu, kde sa iba málokedy niekto nachádza. Aby doprava pre Vás nebola tak drahá pošlite buď veľa fliaš naraz (oplatí sa skôr pri kuriérskych službách), alebo po menej fľašiach (do 2 kg) ako list nie ako balík (oplatí sa skôr pri Slovenskej pošte). Dôležité je aby ste fľaše dobre zabalili, ak nám totiž prídu iba črepiny, tak vy ste sa zbytočne namáhali a platili poštovné a my fľaše už nebudeme vedieť použiť. Pred odoslaním nám prosím pošlite mail na jasom@drinkmaker.sk, že nám posielate zásielku s prázdnymi fľašami, aby sme vedeli, jednak o jej príchode a po druhé, aby sme sa mali komu poďakovať.

Adresa, na ktorú prosím pošlite prázdne fľaše: PARTNERS in CRIME s.r.o., Ota Holúska 8731/2 841 06, Bratislava – Záhorská Bystrica, tel.č. +421 950 499 906 Ďakujeme.

Tím drink maker.